Zahraniční partneři
Zahraniční partneři
Ke stažení
Stáhněte si tento dokument:


Katedra spolupracuje se zahraničními institucemi již od okamžiku svého vzniku. Díky této spolupráci se daří rozšiřovat fondy univerzitní Knihovny T. G. Masaryka v Jinonicích o specializovanou, především německojazyčnou odbornou literaturu, zajišťovat přednášky hostujících profesorů a také studijní a badatelské pobyty českých studentů a odborníků v zahraničí. Mezi hlavní partnery katedry v tomto ohledu patří především Deutscher Akademischer Austauschdienst (DAAD), Aktion Österreich-Česká republika, Česko-německý fond budoucnosti a další české i zahraniční nadace a fondy.


Dlouhodobě katedra spolupracuje v rámci programu Deutschprachige Studiengänge podpořeném DAAD s Univerzitou Düsseldorf. S Univerzitou Regensburg nabízí katedra od roku 2008 binacionální bakalářský studijní obor Česko-německá studia. Nejnověji navázala katedra spolupráci s Pedagogickou univerzitou Krakov, se kterou nabízí binacionální obor Německá a středoevropská studia.Zahraniční partneřiKatedra spolupracuje se zahraničními institucemi již od okamžiku svého vzniku. Díky této spolupráci se daří rozšiřovat fondy univerzitní Knihovny T. G. Masaryka v Jinonicích o specializovanou, především německojazyčnou odbornou literaturu, zajišťovat přednášky hostujících profesorů a také studijní a badatelské pobyty českých studentů a odborníků v zahraničí. Mezi hlavní partnery katedry v tomto ohledu patří především Deutscher Akademischer Austauschdienst (DAAD), Aktion Österreich-Česká republika, Česko-německý fond budoucnosti a další české i zahraniční nadace a fondy.


Dlouhodobě katedra spolupracuje v rámci programu Deutschprachige Studiengänge podpořeném DAAD s Univerzitou Düsseldorf. S Univerzitou Regensburg nabízí katedra od roku 2008 binacionální bakalářský studijní obor Česko-německá studia. Nejnověji navázala katedra spolupráci s Pedagogickou univerzitou Krakov, se kterou nabízí binacionální obor Německá a středoevropská studia.Katedra německých a rakouských studií aktivně spolupracuje s těmito institucemi:

Universität Düsseldorf


Goethe Institut Praha

Universität Regensburg


DAAD

Universität Wien


Rakouské kulturní fórum v Praze

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie


Aktion Österreich

Université Paris Ouest Nanterre La Défense


Collegium Carolinum

CEFRES


a s mnohými dalšími...